شروع فعالیت
شروع فعالیت

شرکت همگرایان تولید در سال ۱۳۸۲ با هدف تولید محصولات پلیمری و شیمیایی در صنعت بتن تاسیس گردید. به این منظور کارخانه ای در شهرک صنعتی سمنان در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع احداث و تجهیز گردید. تیم مؤسس شرکت همگرایان تولید از افراد با تجربه در صنعت و تحصیلکردگان شیمی و پلیمر می‌باشند. این شرکت نام تجاری کپکو را برای معرفی محصولاتش در بازار به ثبت رسانده است و امروزه با این نام در بازار شناخته می‌شود.

اسپیسرهای پلاستیکی
اسپیسرهای پلاستیکی

شرکت کپکو در گام نخست محصولات اسپیسرهای پلیمری را در دستور کار قرار داد که فقدان آن‌ها در بازار ایران به خوبی احساس می‌شد. با مطالعه در بازار جهانی و واردات گسترده این محصولات، معرفی این کالا به بازار در دستور کار قرار گرفت و همزمان نهاده‌های تولید این محصولات تامین و مستقر شدند. فرآیند معرفی این کالای نوین ساختمانی به بازار ایران از مهم‌ترین چالش‌های این شرکت در قدم‌های نخست بوده است و امروز مفتخر است که صنعت بتن ایران از این کالاها به خوبی بهره برده و افزایش کیفیت و دوام بتن را در این راستا شاهدیم.

نوارهای واتر استاپ
نوارهای واتر استاپ

در گام بعدی کپکو، نوارهای آب بند واتراستاپ را در دستور کار قرار داد. مطالعات حاکی از این بود که علیرغم اهمیت بسیار زیاد این محصول در دوام پروژه ها، سطح کیفی تولیدات موجود در کشور رضایت بخش نیست. این شرکت با مطالعه بر روی این محصول در استانداردهای بین المللی در فاز اول طراحی این محصولات را منطبق با این استانداردها انجام داد و طی یک پروژه اقدام به تدوین استاندارد ملی این کالا نمود که منجر به ایجاد استاندارد ISIRI 13277-1,2 گردید.

تولید افزودنی‌های بتن
تولید افزودنی‌های بتن

تولید محصولات افزودنی بتن گام بعدی شرکت کپکو بوده است. این محصولات که امروزه جزو عناصر اصلی بتن می‌باشند، تاثیر بسزایی در کیفیت و دوام بتن دارند. تحقیق و نوآوری محور اصلی در این دانش چند بعدی بوده است و همین عامل انگیزه‌ای برای شرکت همگرایان تولید بوده است که به کمک دیگر همکاران این صنعت، بتواند سهمی در ارتقاء کیفیت عمران و سازندگی کشور داشته باشد. روان کننده‌ها و فوق روان کننده‌های بتن، زودگیر ها و کندگیر کننده های بتن، آب‌بند کننده‌ها، هوازای بتن، دوغاب و ژل‌های میکروسیلیس و بسیاری دیگر از آمیزه‌های شیمیایی این صنعت در حوزه این دسته از محصولات می‌باشد که شرکت همگرایان تولید منطبق بر استانداردهای ملی و بین المللی به تولید آن‌ها همت گماشته است.

ساخت قالب آلات محصولات پلیمری
ساخت قالب آلات محصولات پلیمری

راه اندازی سیستم طراحی و ساخت قالب آلات محصولات پلیمری در این سال کلید خورد. تنوع محصولات اسپیسر و علاوه بر آن‌ها، دیگر قطعات مدفون در بتن الزام خط تولید قالب آلات متنوع، با کیفیت و قیمت اقتصادی در این حوزه بوده است. این توانمندی علاوه بر پوشش کامل نیازهای بازار داخل، منجر به نفوذ شرکت همگرایان تولید به بازارهای صادراتی گردید و مفتخر هستیم که نام کپکو در بازارهای بزرگ کشورهای حاشیه خلیج فارس، نامی شناخته شده و معتبر است.

کامپوندینگ پی وی سی
کامپوندینگ پی وی سی

یکی از معضلات تولید نوارهای واتراستاپ، ثبات کیفیت مواد اولیه این محصول می‌باشد. شرکت کپکو تلاش زیادی برای تامین با کیفیت این مواد در سال‌های اولیه تولید خود داشت ولی متاسفانه عدم ثبات کیفی در تولید کنندگان مواد اولیه همواره منجر به نوسانات کیفی در محصول واتراستاپ بود. در این مقطع شرکت کپکو اقدام به راه اندازی خط تولید مواد اولیه واتراستاپ در داخل سیستم کرد. این تصمیم نقطه عطفی در بهبود کیفی محصولات واتراستاپ و مهم‌تر از آن تثبیت کیفی این محصول گردید. کپکو سال‌هاست که در بزرگترین پروژه‌های عمرانی کشور افتخار تامین این دسته محصولات را داشته است.

پلی کربوکسیلات اتر
پلی کربوکسیلات اتر

رزین‌های پلی‌کربوکسیلات از دهه هشتاد میلادی به عنوان ابرروان کننده‌های بتن به این صنعت معرفی شده‌اند و طی زمان کوتاهی تحول جدی در ارتقاء کیفیت بتن را باعث گردیده است. امکان طراحی و بهبود ساختار مولکولی این ترکیبات تمایز این نسل از روانسازهای بتن نسبت به نسل‌های قدیمی نظیر پلی‌نفتالن سولفونات‌ها و لیگنو سولفونات‌ها بوده است. تولید بتن‌های پرمقاومت و بتن‌های خود متراکم، نتیجه این تکنولوژی نوین می‌باشد. شرکت کپکو پس از تحقیقات گسترده طی دو سال به تکنولوژی تولید این محصولات دست یافت و از سال ۱۳۹۲ از واردات این دسته از محصولات مهم، بی نیاز گردیده است. بخش اعظم فعالیت تحقیقاتی کپکو امروز متمرکز بر نوآوری در این حوزه می‌باشد.

دریافت نشان دانش بنیان
دریافت نشان دانش بنیان

کپکو در سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت نشان دانش بنیان در زمینه تولید رزین‌های پلی‌کربوکسیلات از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گردید.

تولید رزین های پلی کربوکسیلات با حفظ اسلامپ بالا
تولید رزین های پلی کربوکسیلات با حفظ اسلامپ بالا

SR-Type PCE - Slump Retention PCE

تولید رزین های پلی کربوکسیلات کاهنده ویسکوزیته بتن مناسب جهت بتن های پر مقاومت
تولید رزین های پلی کربوکسیلات کاهنده ویسکوزیته بتن مناسب جهت بتن های پر مقاومت

Viscosity Reducer PCE

مدیران و هیئت مدیره
مشاهده تمام اعضا
محمدرضا ایوبی مدیرعامل و عضوهیئت مدیره
بابک اقبالی رئیس هیئت مدیره
حمیدرضا تاجیک عضو هیئت مدیره