شرکت کپکو        

سال 1382

شرکت همگرایان تولید در سال 1382 با هدف تولید محصولات پلیمری و شیمیائی در صنعت بتن تاسیس گردید. به این منظور کارخانه ای در شهرک صنعتی سمنان در زمینی به مساحت 15 هزار متر مربع احداث و تجهیز گردید. تیم مؤسس شرکت همگرایان تولید از افراد با تجربه در صنعت و تحصیلکردگان شیمی و پلیمر می باشند. این شرکت نام تجاری کپکو را برای معرفی محصولاتش در بازار به ثبت رسانده است و امروزه با این نام در بازار شناخته می شود.

تولید اسپیسر        

سال 1384

شرکت کپکو در گام نخست محصولات اسپیسرهای پلیمری را در دستور کار قرار داد که فقدان آنها در بازار ایران به خوبی احساس می شد. با مطالعه در بازار جهانی و واردات گسترده این محصولات، معرفی این کالا به بازار در دستور کار قرار گرفت و همزمان نهاده های تولید این محصولات تامین و مستقر شدند. فرآیند معرفی این کالای نوین ساختمانی به بازار ایران از مهمترین چالشهای این شرکت در قدمهای نخست بوده است و امروز مفتخر است که صنعت بتن ایران از این کالاها به خوبی بهره برده و افزایش کیفیت و دوام بتن را در این راستا شاهدیم.

شرکت کپکو           

سال 1385

در گام بعدی کپکو، نوارهای آب بند واتراستاپ را در دستور کار قرار داد. مطالعات حاکی از این بود که علیرغم اهمیت بسیار زیاد این محصول در دوام پروژه ها، سطح کیفی تولیدات موجود در کشور رضایت بخش نیست. این شرکت با مطالعه بر روی این محصول در استانداردهای بین المللی در فاز اول طراحی این محصولات را منطبق با این استانداردها انجام داد و طی یک پروژه اقدام به تدوین استاندارد ملی این کالا نمود که منجر به ایجاد استاندارد ISIRI 13277-1,2 گردید.

اخذ پروانه بهره برداری تولید افزودنی های شیمیاپی بتن        

سال 1386

تولید محصولات افزودنی بتن گام بعدی شرکت کپکو بوده است. این محصولات که امروزه جزو عناصر اصلی بتن می باشند، تاثیر بسزائی در کیفیت و دوام بتن دارند. تحقیق و نوآوری محور اصلی در این دانش چند بعدی بوده است و همین عامل انگیزه ای برای شرکت همگرایان تولید بوده است که به کمک دیگر همکاران این صنعت، بتواند سهمی در ارتقاء کیفیت عمران و سازندگی کشور داشته باشد. روان کننده ها و فوق روان کننده های بتن، زودگیر ها و کندگیر کننده های بتن، آب بندکننده ها، هوازای بتن، دوغاب و ژل های میکروسیلیس و بسیاری دیگر از آمیزه های شیمیائی این صنعت در حوزه این دسته از محصولات می باشد که شرکت همگرایان تولید منطبق بر استانداردهای ملی و بین المللی به تولید آنها همت گماشته است.

راه اندازی واحد قالب سازی شرکت کپکو         

سال 1387

راه اندازی سیستم طراحی و ساخت قالب آلات محصولات پلیمری در این سال کلید خورد. تنوع محصولات اسپیسر و علاوه بر آنها، دیگر قطعات مدفون در بتن الزام خط تولید قالب آلات متنوع، با کیفیت و قیمت اقتصادی در این حوزه بوده است. این توانمندی علاوه بر پوشش کامل نیازهای بازار داخل، منجر به نفوذ شرکت همگرایان تولید به بازارهای صادراتی گردید و مفتخر هستیم که نام کپکو در بازارهای بزرگ کشورهای حاشیه خلیج فارس، نامی شناخته شده و معتبر است.

راه اندازی خط تولید کامپوند پی وی سی واتراستاپ شرکت کپکو        

سال 1388

یکی از معضلات تولید نوارهای واتراستاپ، ثبات کیفیت مواد اولیه این محصول می باشد. شرکت کپکو تلاش زیادی برای تامین با کیفیت این مواد در سالهای اولیه تولید خود داشت ولی متاسفانه عدم ثبات کیفی در تولید کنندگان مواد اولیه همواره منجر به نوسانات کیفی در محصول واتراستاپ بود. در این مقطع شرکت کپکو اقدام به راه اندازی خط تولید مواد اولیه واتراستاپ در داخل سیستم کرد. این تصمیم نقطه عطفی در بهبود کیفی محصولات واتراستاپ و مهمتر از آن تثبیت کیفی این محصول گردید. کپکو سالهاست که در بزرگترین پروژه های عمرانی کشور افتخار تامین این دسته محصولات را داشته است.

آغاز به تولید رزین های پلی کربوکسیلات شرکت کپکو        

سال 1392

رزین های پلی کربوکسیلات از دهه هشتاد میلادی به عنوان ابرروان کننده های بتن به این صنعت معرفی شده اند و طی زمان کوتاهی تحول جدی در ارتقاء کیفیت بتن را باعث گردیده است. امکان طراحی و بهبود ساختار مولکولی این ترکیبات تمایز این نسل از روانسازهای بتن نسبت به نسلهای قدیمی نظیر پلی نفتالن سولفوناتها و لیگنو سولفوناتها بوده است. تولید بتن های پرمقاومت و بتن های خود متراکم، نتیجه این تکنولژی نوین می باشد. شرکت کپکو پس از تحقیقات گسترده طی دو سال به تکنولژی تولید این محصولات دست یافت و از سال 1392 از واردات این دسته از محصولات مهم، بی نیاز گردیده است. بخش اعظم فعالیت تحقیقاتی کپکو امروز متمرکز بر نوآوری در این حوزه می باشد.

اخذ نشان دانش بنیان در زمینه تولید رزین های پلی کربوکسیلات شرکت کپکو         

سال 1396

کپکو در سال 1396 موفق به دریافت نشان دانش بنیان در زمینه تولید رزین های پلی کربوکسیلات از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گردید.

مدیران و هیئت مدیره
مشاهده تمام اعضا


دستاوردها و افتخارات