مقالات

آزمایش های رایج سیمان

برای انجام پروژه‌های ساختمانی معمولا از سیمان استفاده می‌شود با این‌حال سیمان در مراحل انتقال به محل پروژه و انبار دچار مشکلاتی می‌شود. در نتیجه باید انواع آزمایش‌های رایج سیمان را بشناسید.

ادامه مطلب

عملیات گروت ریزی-معرفی 4 نوع اصلی و کاربرد آنها

در پروژه‌های عظیم عمرانی، اتصال سازه‌های فولادی از لحاظ حفظ ایمنی، از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید در ابتدا نصب یک قطعه فولادی ساده برسد، اما کمی ناهمواری و برجستگی در محیط کافی است که همه تصورتان را بهم بریزد. در این شرایط عمرانی، مصالحی به اسم گروت کاربرد پیدا می‌کند که با مسطح کردن زمین و پر کردن حفره‌ها، شرایط مساعدی را به عمل می‌آورد.  در این مطلب قصد داریم که بیشتر با گروت‌ریزی و انواع آن آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید و با استفاده از وب سایت کپکو، از قیمت محصول گروت سیمانی GP Capgrout آگاه شوید.

ادامه مطلب

2 نوع درز پر کن ماستیک قیری و مشخصات و کاربرد آنها

پس از گذشت چندین سال، حتی مصالح مستحکم و بادوامی مانند بتن هم با ترک‌خوردگی‌هایی روبه‌رو می‌شوند. اگر درز و ترک‌‌های حاصل از انبساط بتن پر و ترمیم نشود، با خود فرسایش‌های بیشتری را به همراه می‌آورد. اما چگونه می‌توان ترک‌های بتن را ترمیم کرد؟ اگر تصمیم به رفع درزهای ایجاد شده بر روی بتن و دیگر سطوح هستید، بهتر است با پوشش‌های محافظتی بر پایه قیر و کاربرد آن‌ها آشنا شوید. این پوشش‌ها که محصولاتی جدید در عرصه مواد آب‌بندی به‌شمار می‌روند، با استفاده از مواد منحصربه‌فرد خود، از ورود رطوبت به داخل بتن جلوگیری می‌کنند. اگر به دنبال روشی برای ترمیم بتن و آشنایی با ماستیک قیری هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

از بتن پلیمری چه میدانیم و در چه جاهایی استفاده می شود؟(2023)

بتن پلیمری یا همان بتن اصلاح‌شده در صنایع ساخت‌وساز بسیار پرکاربرد است. در ساختار این بتن‌ها از مونومر استفاده می‌شود در واقع بتن اصلاح شده با لاتکس، با استفاده از مخلوطی از بتن استاندارد و افزودنی بتن که ترکیبی از آب و پلیمر می‏باشد تشکیل می‏شود. این مخلوط بتن با ترکیبی که از سیمان هیدراته و فیلم پلیمری در سرتاسر مخلوط تشکیل می‏دهد باعث می‏شود تا بتن به سرعت عایق رطوبتی و استحکام را ایجاد کند.در ادامه این مطلب می‌توانید با این محصول بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

4 روش ‌آب بندی دیوار حائل

در سازه‌های مهندسی قسمتی به نام دیوار حائل وجود دارد که یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین بخش‌های ساختمان‌سازی محسوب می‌شود. این دیوار عمدتاً به‌ عنوان یک سازه نگهبان شناخته شده و وظیفه تکیه‌گاه را برای هر یک از سازه‌ها ایفا می‌کند. آب بندی دیوار حائل، یکی از کاربردی ­ترین موارد در ساخت ­و ساز است.

ادامه مطلب
مشاهده آرشیو
اخبار و اطلاعیه ها