مقالات

از بتن گوگردی چه می‌دانیم؟

بهبود خواص مکانیکی مصالح اولیه می‌تواند منجر به افزایش کیفیت چشمگیر در خروجی سازه شود. افزایش مقاومت و استحکام بااهمیت‌ترین موضوع در مصالح ساختمانی است و به همین دلیل به آن‌ها افزودنی اضافه می‌کنند. بتن گوگردی نوع بهبود یافته ای نسبت به ملات سنتی است که به شکل قابل توجه ای دوام و استحکام بیشتری دارد. به همین دلیل بسیار مورد توجه متخصصین در حوزه ساخت و ساز قرار گرفته و این روزها کاربرد بسیار زیادی دارد. در این مطلب سعی بر این داریم تا شما را با بتن گوگردی و جزئیات آن بیشتر آشنا کنیم.

ادامه مطلب

6 ویژگی ‏چسب بتن با پایه آکریلیک که بهتر است بدانید!

در صنعت ساخت‌وساز مدرن استفاده از افزودنی‌ها برای بهبود خواص مصالح بسیار رایج است. بتن یکی از اصلی‌ترین مصالحی است که در ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و دوام استحکام آن تأثیر مستقیمی با ایمن بودن ساختمان دارد. خرید چسب بتن به عنوان افزودنی در بین افراد شاغل در زمینه ساخت‌وساز رایج است. آیا شما با انواع افزودنی‌هایی که در این صنعت استفاده می‌کنند آشنا هستید. ما در این مطلب شما را با ویژگی‌های چسب بتن با پایه آکریلیک آشنا خواهیم کرد تا مزایا و کارایی آنها را به‌خوبی درک کنید.

ادامه مطلب

آب بتن در طرح مخلوط بتن چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آب یکی از اجزای مهم بتن است و به‌طور فعال در واکنش شیمیایی با سیمان شرکت می‌کند. آب در شکل‌گیری و استحکام مخلوط بتن نقش مهمی دارد. بنابراین کمیت و کیفیت آب بتن موردنیاز برای مخلوط باید مورد بررسی بسیار دقیق قرار گیرد. اما در عمل، اغلب به خواص سیمان و سنگ‌دانه اهمیت داده می‌شود. در حالی که از کنترل کیفیت آب مصرفی در بتن غفلت می‌کنند.

ادامه مطلب

استفاده از خرده شیشه در بتن- مزایا و ویژگی های آن

بتن، متداول‎ترین ماده مورد استفاده در بخش ساخت‌وساز محسوب می‎شود. مصرف سالانه سیمان در جهان که جزء اصلی کامپوزیت بتن است به حدود چهار میلیارد تن می‎رسد. فرآیند تولید سیمان، دی‎اکسیدکربن زیادی در هوا منتشر می‎کند. محققان دریافته‌اند که با مخلوط‌کردن ضایعات شیشه مانند خرده شیشه در بتن به عنوان افزودنی بتن می‌توان محصولی قوی‌تر، بادوام‌تر و مقاوم‌تر تولید کرد. علاوه بر این، استفاده از شیشه انتشار دی‎اکسیدکربن را کاهش خواهد داد.

ادامه مطلب

اثر خاکستر بادی به همراه فوق روان کننده بتن در ملات بتن

امروزه، صنعت ساختمان‌سازی پیشرفت‌های زیادی داشته است و راهکارهای زیادی برای ساخت‌وساز پیش روی مهندسان قرار دارد. مهندسان و کسانی که در این حیطه مشغول به فعالیت هستند باید با این روش‌ها آشنایی داشته باشند و سپس یکی از آنها را بر حسب شرایط مورد استفاده قرار دهند. خاکستر بادی از جمله موادی است که می‌تواند به عنوان جایگزین برای سیمان مصرفی در بتن‌سازی مورد استفاده قرار گیرد. این ماده ارزش زیادی در صنعت بتن‌سازی دارد و می‌تواند به بهبود ویژگی‌های مکانیکی بتن کمک نماید. در کنار این ماده، افزودنی های دیگری نیز برای تقویت ویژگی‌های بتن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که در صنعت بتن‌سازی با نام روان کننده‌ها و فوق روان کننده بتن شناخته می‌شوند.

ادامه مطلب
مشاهده آرشیو
اخبار و اطلاعیه ها