مزایای جمع‌آوری آب‌های سطحی- افزودنی‌های بتن به‌کار رفته در پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر تهران منطقه تهران‌سر

جمع‌آوری آب‌های‌سطحی، به معنای جمع‌آوری و ذخیره‌سازی آب‌هایی است که از مخازن طبیعی مانند رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، سدها، تالاب‌ها و حتی سطح شهر جمع می‌شوند. این کار در برخی مناطق، به ویژه مناطق خشک و کم آب، مزایای فراوانی دارد.

ادامه مطلب

انواع مواد افزودنی آب بند بتن- حجمی و سطحی

امروزه از مواد افزودنی آب بند بتن برای افزایش کیفیت بتن در سازه‌ها استفاده می‌کنند. و همچنین در ساخت‌وسازهای مدرن  آب بند کردن بتن بسیار مورد توجه قرار دارد. اهمیت بتن به استحکام و پایداری سازه در برابر شرایط مختلف است. در ساخت بتنی مستحکم مواد افزودنی بسیار زیادی نظیر آببند کننده سطحی بتن و غیره استفاده می‌شود. تمامی این ترکیبات برای پایداری بتن و افزایش کیفیت آن است. اکنون به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مواد افزودنی آب‌بند با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

دوام بتن در برابر خوردگی ناشی از یون کلراید و آب دریا

بتن یک ماده ترکیبی چسبنده‌ای است که برای تمامی پروژه‌های عمرانی و ساختمانی از آن استفاده می‌شود. درصد بالایی از مصالح ساختمان‌های بتنی را بتن تشکیل می‌دهد و حتی برای پروژه‌های راهسازی، سدسازی یا ساخت آسمان خراش‌ها بتن نقش مهمی به عهده دارد. دوام بتن در برابر خوردگی بسیار حائز اهمیت است.

ادامه مطلب

بهترین روان کننده بتن در ساخت بتن پروژه خط 6 مترو تهران

در پروژه‌های مختلف خصوصاً در سازه‌های عمومی مثل تونل مترو معمولاً از بتن استفاده می‌شود. نحوه ساخت و همچنین موادی که به آن اضافه می‌گردد تا خواص آن را بهبود دهند، اهمیت بسیار زیادی دارد. در بسیاری از پروژه‌های موفق از محصولات جدیدی بهره گرفته شده است. آیا شما در مورد افزودنی‌های بتن مورد استفاده در صنعت ساختمان که توانسته‌اند تحولی را در این حوزه ایجاد کنند، اطلاعاتی در دست دارید؟  در این مطلب به معرفی پروژه خط ششم متروی تهران و مسائل فنی مربوط به مصالح مورد استفاده در آن مانند نوع روان کننده بتن آن می‌پردازیم.

ادامه مطلب

پروژه حرم تا حرم، روان کننده بتن و سایر افزودنی‌های بتن بکار رفته در این پروژه

حرم تا حرم یکی از پروژه‌های بزرگ راه‌سازی به‌حساب می‌آید. برای انجام چنین کارهای بزرگی، بسیار مهم است که امکانات و مصالح لازم برای آن را نیز در اختیار داشته باشید. از آنجایی‌که چنین پروژه‌ای باید سال‌های طولانی دوام بیاورد و طول عمر در آن اهمیت بسیار زیادی دارد، پس باید در انتخاب مصالح برای این کار دقت شود. در این مطلب راجع به آزادراه حرم تا حرم و مصالح به‌کاررفته و نوع افزودنی روان کننده بتن در آن صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب

ساخت سد گتوند و انواع افزودنی بتن بکار رفته در آن

سدهای بسیار زیادی برای کنترل سیلاب و همچنین ذخیره آب به منظور تامین آب کشاورزی مورد نیاز منطقه، در کشور احداث شده است. اما سد گتوند را می‌توان به عنوان یکی از بزرگترین سدهای معروف کشور برشمرد که در قسمت پایین‌دست کارون آن را احداث کرده‌اند. یکی از اهداف اصلی احداث آن، تولید برق بود و همچنین تنظیم آب کشاورزی مناطق پایین دست که خشکسالی آنها را تهدید می‌کند. اگر شما کاربران عزیز دوست دارید در رابطه با این سد بتنی، اهداف ساخت، مصالح ساخت سد و حتی انواع افزودنی بتن اطلاعاتی کسب کنید، با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

دمای هوا و دمای بتن چه تاثیری بر روی میزان مصرف روان کننده بتن دارد؟

برای بتن‌ریزی و استفاده از روان کننده‌های بتن در شرایط آب‌وهوایی مختلف باید به نکات متعددی توجه کرد. به‌طور مثال وقتی در هوای گرم برای بتن‌ریزی اقدام می‌کنید، به دلیل گرما، بتن کارایی خود را از دست می‌دهد. بنابراین عده‌ای برای رفع این مشکل از آب استفاده می‌کنند، اما به این شکل کیفیت و مقاومت بتن به شدت کاهش می‌یابد. چاره حل این مشکل، استفاده از افزودنی روان کننده بتن است که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت و اطلاعات شما را در این زمینه بالا می‌بریم.

ادامه مطلب

اثر مواد قوام دهنده بتن در گروت

مواد افزودنی بتن این سال‌ها به یکی از اصلی‌ترین بخش‌های صنعت ساخت‌وساز تبدیل شده است. این مواد به خاطر ایجاد بهبود فوق‌العاده در خواص مصالح، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسیار پرفروش هستند. در این میان خرید قوام دهنده بتن نیز افزایش چشمگیری داشته زیرا این ماده کمک زیادی به بهبود پایداری و کاهش جداشدگی می‌کند. شناخت اینگونه مواد می‌تواند به شما کمک کند تا در پروژه خودتان از بهترین گزینه‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه و انرژی استفاده کنید. در این مطلب شما را با تاثیر مواد قوام دهنده بتن در گروت آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب

ساخت بتن با افزودنی پلی کربوکسیلات و ماده معدنی خاکستر پوسته برنج، کاربرد، مزایا و ویژگی‌ها

امروزه وجود موادهای افزودنی در مواردی مانند بتن نقش پررنگ و ویژه‌ای داشته چرا که باعث افزایش دوام و مقاومت آن می‌شود. این‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن‌ها دارای خاصیت و ویژگی خاصی بوده که بر اساس شرایط مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر در بازار کاهنده‏های آب با سه نوع پایه شیمیایی موجود هستند که آخرین نوع آن‌ها یعنی افزودنی پلی کربوکسیلات اتر، موثرترین و پرکاربردترین روان کننده بتن است.

ادامه مطلب

فرق بین دوغاب میکروسیلیس و ژل میکروسیلیس – کاربرد و مزایای آنها

یکی از نیازهای بشر داشتن یک سرپناه امن و مطمئن است که همواره به عنوان یک موضوع مهم در جوامع مختلف مطرح بود. با پیشرفت تکنولوژی ایده‌های جدید و مواد خاصی برای ساخت یک بنای مقاوم پیشنهاد شد که امروزه استفاده از این مواد در پروژه‌ها یک امر ضروری محسوب می‌شود. مواد افزودنی مختلفی امروزه با بتن مخلوط می‌شوند تا نقاط ضعف آن را پوشش دهند. اگر به داشتن اطلاعات کامل در این زمینه نیازمند هستید بهتر است مقالات مختلفی را مطالعه کنید. ما در این مطلب سعی بر این داریم تا تفاوت ژل میکروسیلیس و دوغاب میکروسیلیس را بررسی کنیم.

ادامه مطلب

آیا ابر روان کننده های بتن با زئولیت مصرفی در بتن سازگاری دارند؟

بتن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی، کاربردهای بسیاری دارد. با توسعه فناوری و نیاز به بهبود عملکرد و خواص بتن، سازگاری ابر روان‌ کننده های بتن در کنار زئولیت‌، موضوع اصلی کار تولیدکنندگان این ماده است. زئولیت‌ها ساختاری شبکه‌ای دارند که از قابلیت جذب آب و سایر مواد سازگار برخوردار هستند. این ویژگی‌ها باعث شده است که استفاده از زئولیت‌ها در بتن برای بهبود خواص مکانیکی و فیزیکی آن مورد توجه قرار گیرد.

ادامه مطلب

لزوم استفاده از محصولات میکروسیلیس در ساخت بتن خود تراکم

با توجه به نیاز روزافزون بازار ساخت‌وساز به بتن‌های باکیفیت و عمر طولانی، محققان و صنعتگران همواره در جست‌وجوی راهکارهای بهبود عملکرد و خواص بتن بوده‌اند. در این راستا، استفاده از میکروسیلیس‌ به عنوان یک افزودنی موثر در جهت بهبود خصوصیات بتن خود تراکم، به‌عنوان یکی از روش‌های موثر شناخته شده است. به‌دلیل داشتن سطح واکنش بالا و افزایش قابل توجه مقاومت فشاری و الاستیسیته بتن در مقابل تاثیرات خشکی و تغییرات دمایی، محصولات میکروسیلیس می‌توانند جایگزین عالی سیمان در ترکیبات بتن باشند.

ادامه مطلب