الزامات انبار کردن مصالح بتن و افزودنی روان کننده بتن

موادی مانند سیمان که جز مصالح بتن به‌شمار می‌آید، اهمیت بسیار زیادی در ساخت‌وساز داشته‌ که نگهداری و انبار کردن آن‌ها نیز قاعده و قوانین خاص خودش را دارد. جالب است بدانید که شیوه انبار کردن مصالح بتن ارتباط مستقیمی با کیفیت آن در عملکرد سازه بتن داشته، چرا که اگر این فرایند به شکل اصولی انجام نشود شما شاهد افت کیفیت آن مواد خواهید بود. به‌گونه‌ای که اگر شما این مصالح بتن را در حین عملیات با رعایت اصول و تمامی شیوه‌نامه‌ها استفاده کنید، اما اگر در مرحله انبار کردن آن‌ها در وضعیت نامطلوبی قرار گرفته باشند، مقاومت و استحکام سازه کاهش پیدا می‌کند. به دنبال این اتفاق نحوه نگهداری و انبار کردن آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و ما در اینجا می‌خواهیم نکاتی را درباره نگه داری مصالح بتن از جمله مواد افزودنی روان کننده بتن را برایتان ارائه دهیم.

ادامه مطلب

انواع سیمان آمیخته، کاربردها و ویژگی‌های آن

سیمان یکی از انواع مصالح ساختمانی است که از آن برای ساخت‌وساز و پروژه‌های عمرانی استفاده می‌شود.  برای تولید سیمان از خاک رس و سنگ آهک استفاده می‏شود که آن را با شن و ماسه ترکیب کرده و انواع ملات را برای تولید بتن تهیه می‌کنند. سیمان انواع مختلفی دارد و هر نوع آن از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است‌. در این مقاله قصد داریم راجع به سیمان آمیخته، ویژگی‌ها و کاربرد‌های آن اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم تا اطلاعات شما در این باره کامل‌تر شود.

ادامه مطلب

آزمایش تعیین نرمی سیمان و وزن مخصوص سیمان

بشر همیشه در ساخت سرپناه برای خود سعی کرده تا از بهترین محصولات استفاده کند. سال‌های سال است که از سیمان در ساخت سازه‌ها و موارد دیگر استفاده می‌شود و می‌توان گفت اساسی‌ترین عضو در صنعت ساخت‌وساز است. باتوجه به اهمیتی که سیمان در صنعت ساخت‌وساز و دوام سازه‌های تولید شده دارد، آزمایشات متعددی برای بررسی کیفیت آن انجام می‌شود. از آزمایشاتی که در تایید کیفیت این محصول باید انجام شود آزمایش بلین سیمان بوده که روشی برای تعیین درجه نرمی آن است. ما در این مطلب سعی بر این داریم تا اطلاعات شما را در این مورد بیشتر کنیم.

ادامه مطلب

پودر قابل پخش پلیمری و مواد پلیمری پراکنده کننده

توسعه سریع صنعت ساخت و ساز باعث شد تا از طریق اصلاح ریزساختار سیمان هیدراته، به دنبال بهبود خواص اساسی بتن و غلبه بر محدودیت های آن مانند شکنندگی، دوام کم و ظرفیت کرنش ناکافی باشیم. در سال‌های اخیر، نوآوری‌ها در ساخت و ساز ساختمان پیشرفت قابل‌توجهی داشته است و تحقیقات بر روی مواد مبتنی بر سیمان با کارایی بالا برای مقابله با نیازهای صنعت بیشتر شده است. یکی از امکانات بهبود عملکرد بتن از جمله مقاومت و دوام، وارد کردن پلیمرها مانند پودر قابل پخش پلیمری به ماتریس سیمانی است.

ادامه مطلب

5 آزمایش روی میلگرد، افزودنی بتن و روان کننده بتن در سازه‌های بتنی

از میلگرد برای افزایش مقاومت کششی بتن استفاده می‌شود. این محصول همچنین به حفظ یکپارچگی سازه به‌دلیل ترک‌های بتن و مواد روان کننده بتن موجود در آن ناشی از چرخه‌های انبساط و انقباض کمک می‌کند. مقاومت کششی و استحکام باند کششی میلگرد - بتن از ویژگی‌های بسیار مهم آن می‌باشد. تست کششی، خمشی و خستگی مهم‌ترین آزمایش‌ها برای بررسی این ویژگی‌ها در کنار سایر تست های روی بتن به همراه افزودنی بتن آن به حساب می‌آیند.

ادامه مطلب

حمله سولفات تومازایت

حمله سولفات تومازایت (TSA) نوع خاصی از حمله سولفاتی است که معمولاً به دلیل در دسترس بودن کربنات­ها / بی کربنات­ها در ماتریس سیمانی با رطوبت فراوان و دمای پایین رخ می­دهد. شکل­گیری تومازایت بتن را به یک جسم بدون انسجام

ادامه مطلب